• Mech Chrobotek 500 Butelkowa zieleń 0.5kg

41.99
cm Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Kurier 17
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 667865948

Zostaw telefon

Mech Chrobotek Reniferowy 500g

Kupujesz żywy, w pełni naturalny, mech reniferowy - chrobotek, pochodzący z legalnych upraw, kolor uzyskujemy dzięki wyłącznie naturalnym barwnikom.

Idealny do stworzenia dekoracji florystycznych, a także do wszelkiego rodzaju kompozycji i paneli ściennych.

Pakowany w kartonie głowami do góry! Na opakowaniu znajduje się naklejka z której strony należy otwierać pudełko.

Kupując na tej aukcji możesz wykleić mchem powierzchnię około: 26cm x 26cm - jest to zależne od gęstości wyklejania.

Opakowanie 500g (waga netto 350g +/- 10g | waga brutto ~ 500g)

Najważniejsze zalety produktu:

SAMA NATURA - W 100% mech reniferowy - chrobotek ang. Reindeer Moss (Cladonia rangiferina). Mech jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku.

ZERO KURZU - Mech jest antystatyczny, co zapewnia, że kurz nie zbiera się na naszych dekoracjach lub ścianach wyklejonych mchem.

BEZPIECZNY -  Produkt, jest bezpieczny dla dzieci i dorosłych, nie wywołuje alergii - jest hipoalergiczny. Jest niejadalny. Barwiony wyłącznie naturalnymi barwnikami, nie zawiera żadnych chemikaliów.

AKUSTYKA - Dzięki swojej głębi, mech jest dźwiękochłonny, co zapewnia wrażenie komfortu. Pochłania drgania i dźwięki ponad 2x lepiej niż inne panele o podobnych gabarytach.

BEZOBSŁUGOWY - Nie potrzebuje światła, podlewania ani żadnej innej pielęgnacji. Wystarczy, że zapewnisz mu odpowiednią wilgotność powietrza, - "odpowiednią" mamy na myśli pokojową - mieszkalną w granicach od 40% do 60%.

OCZYSZCZA - Przez cały cykl wchłaniania i uwalniania wilgoci z otoczenia filtrowane są cząsteczki powietrza.

TO MECH DBA O NAS - Mech zaczyna wysychać, robić się twardy jeżeli wilgotność powietrza spada poniżej 40%. Jest to naturalny wskaźnik prawidłowej wilgotności powietrza, odpowiedniej dla ludzi i zwierząt.

Mech Chrobotek 500 Butelkowa zieleń 0.5kg

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja mchu?

- Produkt nie powinien być podlewany, zraszany itp. Czerpie on wszystkie składniki odżywcze wyłącznie z powietrza dlatego jest zupełnie bezobsługowy.

- Wilgotność powietrza w jakiej mech będzie zawsze delikatny w dotyku to 40% - 60%. Dobra wiadomość jest taka, że w większości pomieszczeń mieszkalnych wilgotność powietrza wynosi około 50%. W przypadku zbyt niskiej wilgotności powietrza mech może stać się twardy, a w przypadku zbyt wysokiej wilgotności powietrza może dojść do skroplenia się wody na mchu co skutkować może rozpuszczenie się barwika w wodzie i powstaniu zmywalnych śladów.

Mech Chrobotek 500 Butelkowa zieleń 0.5kg Forma w kartonie
Mech Chrobotek 500 Butelkowa zieleń 0.5kg Rodzaj mech chrobotek

Czy mech można położyć w łazience?

Jak najbardziej. Chrobotek nie potrzebuje słońca, a więc spokojnie można go wykorzystać także w pomieszczeniach bez dostępu do okien. W łazience porost może spełniać  nie tylko dekoracyjną rolę – ponieważ mech jest silnie higroskopijny, będzie pochłaniał nadmiar wilgoci z powietrza, zapobiegając rozwojowi grzybów i pleśni!

Mech w transporcie

Każda porcja mchu, pakowana jest oddzielnie do specjalnie przygotowanego kartonu. Dlatego zyskujesz pewność, że mech dotrze do Ciebie w stanie nienaruszonym. Nigdy nie dostarczamy mchu w workach ! Mech w transporcie może oddawać część swojej wilgotności do kartonu - jest to zupełnie naturalne.

Specyfika produktu

  • Każdy mech jest barwiony wyłącznie naturalnymi barwnikami, najczęściej na bazie wody.
  • Mech może być aplikowany na panele / ścianki bez konieczności wyciągania igieł przed aplikacją. Ewentualny nadmiar i widoczne igiełki usunąć dopiero po wyklejeniu.
  • Prawidłowe wyklejenie mchu "głowami" do góry wymaga skrócenia mchu (odcięcia i wyrównania dolnej warstwy). Jest to proces niezwykle prosty, dlatego, może być wykonany przez każdego.
  • Z każdego mchu powstaje odpad! - Pamiętaj, to produkt naturalny! Dokładnie jak z każda rośliną.
  • Wszystkie podane wartości są przybliżone, zależne od sposobu i gęstości wyklejania.
  • Mech farbowany jest od góry, oznacza to, że spód lub dolne warstwy mogą mieć inny, delikatniejszy odcień (wyglądać jak brudne) lub całkowity brak barwnika co jest zupełnie normalne dla tego typu produktu.
  • Z racji na to, że mech jest produktem w 100% naturalnym jego wygląd i kolor może trochę różnić się od siebie.
  • Barwnik może się przenosić na inne powierzchnie, jest on jednak w pełni zmywalny.
  • Nie podlewać, nie narażać na źródła ciepła, nie wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.
Mech Chrobotek 500 Butelkowa zieleń 0.5kg Wysokość 25 cm
Mech Chrobotek 500 Butelkowa zieleń 0.5kg Forma w kartonie
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci